Masaż Banino

46 Views Comment Off

Masaż tajski i jego odmiany

Jedną z odmian masażu jest masaż tajski, który sam w sobie też ma swoje różne warianty. Nie występuje jedynie w jednej standardowej wersji. Tak naprawdę tą nazwą można określić całą grupę przeróżnych zabiegów, z których każdy będzie działać na ciało i duszę nieco inaczej, a nieraz zadziała tylko na wybrane aspekty organizmu, bo przecież masażu nie trzeba przeprowadzać na całym ciele.

Masażem skoncentrowanym na określonej partii ciała jest chociażby masaż stóp – inaczej mówiąc refleksoterapia. Łączy on w sobie elementy ajurwedy i elementy akupresury. Zapewnia wewnętrzne oczyszczenie organizmu poprzez odpowiednią stymulację wybranych punktów na stopach. Może też przyczynić się do usunięcia różnych objawów bezsenności i poprawić samopoczucie, podwyższając też poziom energii.

Tajski masaż Banino może też zostać wykonany przy pomocy podgrzanego olejku kokosowego. Za sprawą dodatku aromatycznej substancji staje się on przede wszystkim intensywnie relaksującym przeżyciem, które daje człowiekowi masę przyjemności. Ponadto ten typ masażu świetnie usuwa ból. Może doskonale zregenerować różne spięte partie ciała, zwłaszcza kark, plecy oraz ramiona.

In : Artykuły

About the author

Related Articles

Archiwa