Nożyce gilotynowe Warcom

8 Views Comment Off

Nożyce gilotynowe

Nożyce gilotynowe, zwane także gilotyną, służą do cięcia po linii prostej plików papierów lub arkuszy blachy. Istnieje kilka rodzajów nożyc gilotynowych, na przykład: gilotyna ręczna do blachy, gilotyna ręczna do papieru, gilotyna hydrauliczna, gilotyny mechaniczne lub gilotyny elektryczne. Te ostatnie doskonale nadają się do szybkiego, ale zarazem także dokładnego cięcia różnych materiałów.
Maszyna ta jest przydatna także do przecinania grubych materiałów. Dzięki swojej masywnej konstrukcji, siła potrzebna do przecięcia materiału jest zminimalizowana. Nożyce gilotynowe są narzędziem, które zawiera dwa przylegające do siebie, nachylone pod kątem noże, które przesuwają się prostoliniowo lub są zawiasowo ułożyskowane. Oprócz papieru, typowymi materiałami do obróbki przy pomocy gilotyny jest aluminium, brąz, mosiądz, tworzywa sztuczne oraz wszelka stal miękka. Stal nierdzewna jest używana zdecydowanie rzadziej.
Niektóre gilotyny są wyposażone w różne akcesoria ułatwiające cięcie – doskonałym przykładem jest linia światła rzucana na materiał wskazująca linię cięcia.

kluczowe tagi: naturalna odżywka rewitalizująca do włosów bez silikonów, laserowe usuwanie rozstępów bielsko biała, skąd wziąć nożyce warcom?, ekstrapolacja kartografia

About the author

Related Articles

Archiwa